Kiaulienos mentės šašlykai su plov.lt prieskoniais šašlykams sūdyti sūrime

Kiaulienos mentės šašlykai su plov.lt prieskoniais šašlykams sūdyti sūrime

Šiam šašlykui naudokite kiaulienos sprandinę. Suaugusiam žmogui skaičiuokite apie 200-300 g mėsos. Visą mėsą reikia supjaustyti pailgais 3-4 cm storio ir 5-6 cm ilgio kubeliais.

Tuomet pasiruošiame sūrimą. Šiam sūrimui naudotas "KK marinato" sūrimo receptas.

Sūrimui naudotas palengvintas „KK marinato“ receptas, t.y. mažiau druskos. 1 litrui vandens reikia 50 g druskos, 30 g cukraus, 1-2 lauro lapai, saujelės (10 žirniukų) pipirų, 1 skiltelėz česnako. Sūrimo paruošimas yra be galo paprastas, tiesiog į vandenį reikia suberti visus jo ingredientus išskyrus česnaką, vandenį užvirinti, sudėti česnaką ir palaukti, kol sūrimas atvės. Ir jau galima naudoti.

1 kg mėsos reikia apie 1-1,5 litro sūrimo.

Tuomet imame šmotą kiaulienos sprandinės ir supjaustome jį 3-4 cm pločio ir 5-6 cm ilgio gabaliukais. Mėsos skaičiuokite apie 250 – 300 g žmogui. Supjaustytą mėsą dedam į indą, ant viršaus užpilame sūrimo, kad apsemtų. Mėsą šiek tiek pamaigome ir padedame kur nors ne šaltai porai valandų, max.

Sūdant mėsą sūrime, mėsa pasisavina šiek tiek drėgmės kartu su druska, cukrumi ir kitomis sūrime esančiomis medžiagomis. Mėsos svoris padidėja 6-10 %.
Šitaip pasūdžius mėsą, ją ištraukiame iš sūrimo ir apiprieskoniname prieskoniais, šiuo atveju plov.lt prieskoniais šašlykams. Prieskonius kartu su mėsa gerai pamaigome ir jau galima eiti kepti.

Kepimas ir rezultatas

Kepame virš žarijų 15-20 min. iki jie gražiai apskrunda. Pavartome kas kelias minutes.

Šašlykas gavosi sodriai rusvos spalvos. Mėsa minkšta lengvai kramtoma, tačiau standesnė, nei tarkim ta, kuri būtų marinuota kefyre, skonis sodrus. Gerokai stipriau jaučiami prieskoniai lyginant su marinavimu kefyre. Prieskoniai suteikia mėsai su niekuo nesumaišomą Rytų šalių patiekalams būdingą aromatą.

Reziumė – tikrai geri šašlykai, nesugadins Jums nuotaikos. Tiesa, tie kas nemėgsta kalendros, ruošiant šašlykus šiuo būdu, kalendros skonis išryškėja gana stipriai, tad atkreipkite į tai dėmesį.
 


 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Naujienlaiškio užsakymas

    Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite 5 % nuolaidą pirmam krepšeliui (nuolaidos kodą gausite el. paštu).

    www.grill-on.lt komanda karts nuo karto atsiųs Jums naujienlaiškį, kuriame rasite informaciją apie prekių naujienas, akcijas ir atrakcijas.